ЗНО-2010: Розрахунок тестового балу з хімії за 200-бальною шкалою
27.06.2010, 10:31
естовий бал зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) з хімії обчислюється як арифметична сума всіх набраних балів за кожне виконане завдання тесту
Максимально можливий тестовий бал за виконання завдань тесту з хімії – 95.
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з хімії здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 95 бали). На другому етапі, на основі тестового балу визначається оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою.
Оцінювання завдань тесту здійснюється наступним чином:
Завдання №1-35 оцінюються максимум в 1 бал, завдання №36-40 максимум у 4 бали, завдання №41-60 - максимум у 2 бали.
У завданнях №36-40 бали нараховуються наступним чином - за кожну правильно встановлену відповідність ви отримуєте 1 тестовий бал.
У завданнях №41-50 за частково правильну відповідь ви отримуєте 1 тестовий бал*.
*Увага (Оцінювання завдань №41-50): Наприклад, правильна відповідь до завдання – послідовність АБВГ.
Частково правильними відповідями вважатимуться такі варіанти: 1. Правильно позначено першу та другу події – АБГВ. 2. Правильно позначено другу та третю події – ГБВА. 3. Правильно позначено третю та четверту події – БАВГ.
4. Правильно позначено першу та четверту події – АВБГ. Пам’ятайте! Усі інші варіанти відповіді будуть оцінюватися в 0 тестових балів.
У завданнях №51-60 за кожну правильну відповідь ви отримуєте 2 тестових бали.
До уваги абітурієнтів – таблиця перерахунку тестового балу у 200-бальну шкалу наведена для приблизного розрахунку тестового балу:
У цій статті використана таблиця перерахунку тестових балів у 200-бальну шкалу минулого року. У чистому вигляді використання таблиці минулого року неможливе.
Перевід суми набраних балів на тестуванні з хімії в унормовану 200-бальну шкалу оцінювання визначається рядом наступних чинників: максимальною кількістю балів, що може отримати учень; складністю тестового завдання; фактичними результатами, що одержали учасники тестування у цьому році.
Зважуючи на те, що формула перерахунку в цьому році залишається такою ж, якою вона була у 2009 році; припускаючи, що складність тестових завдань відповідає складності минулого року; а фактичний максимальний бал не відрізняється від минулорічного, кожен бажаючий може орієнтовно вирахувати свій бал використовуючи таблицю минулого року.
Остаточна таблиця переведення тестових балів у 200-бальну шкалу з’явиться тільки після перевірки всіх тестових завдань Українським центром оцінювання якості освіти. Відтак, всім абітурієнтам слід зауважити, що остаточний результат буде відомий тільки після перевірки всіх тестових завдань УЦОЯО.